tachograf

Czas pracy kierowcy jest często tematem różnych dyskusji, które mają za zadanie, jak najlepsze dobranie sposobu jego kontroli. Odkryciem ostatnich lat jest zdalny odczyt tachografu, który pozwala na kontrolę czasu pracy kierowcy na odległość. Jakie zalety niesie ze sobą takie rozwiązanie?

Na czym polega zdalny odczyt tachografu?

Odczyt tachografu na odległość pozwala na regularne badanie, czy kierowca nie łamie przepisów wynikających z kodeksu prawa. Co ciekawe, zaawansowane zdalne oprogramowania umożliwiają również kontrolę trasy oraz obliczają planowane czasy dojazdu do celu. W ten sposób dyspozytorzy mogą w łatwy sposób zaplanować pracę kierowcy, aby nie tylko nie łamała przepisów, ale również pozwalała na jak najefektywniejsze wykorzystanie czasu.

Warto również wspomnieć o tym, że zdalny odczyt tachografu działa również w momencie wyjęcia kluczyków ze stacyjki. W ten sposób kierowcy nie mogą ukryć potencjalnych naciągnięć, których się dopuścili.

Największe zalety zdalnego odczytu tachografu

Dzięki zdalnemu odczytowi tachografu przedsiębiorstwa transportowe mogą znacząco optymalizować nie tylko pracę kierowców, ale również osób, które są bezpośrednio związane z działaniem przedsiębiorstwa. Dzięki takim informacjom można szybko i skrupulatnie ocenić wydajność kierowców oraz wprowadzić odpowiednie usprawnienia, które w dłuższej perspektywie czasu przyniosą zyski dla firmy.

Inną zaletą zdalnego odczytu tachografu jest brak konieczności powrotu na bazę w celu odczytania karty pamięci. Była to procedura, przez którą traciło się mnóstwo czasu, gdyż kierowca musiał specjalnie zjeżdżać do bazy tylko i wyłącznie po zgranie danych z karty. Oczywiście było to marnotrawstwo pieniędzy oraz czasu. Zdalny odczyt tachografu umożliwia wykonanie tej samej czynności nawet wtedy, kiedy kierowca znajduje się setki kilometrów od bazy.

Tachografy na odległość to również poprawa bezpieczeństwa. Każdy wie, że zmęczony kierowca ciężarówki to bardzo duże zagrożenie nie tylko dla jego samego, ale również innych uczestników ruchu. Bardzo często kierowcy nie zwracali w przeszłości większej uwagi na tachograf, gdyż liczyło się przede wszystkim wykonanie zadania. Od kilku lat osoby, które są w siedzibie firmy, mogą bezpośrednio nadzorować pracę kierowców i nakazać ewentualny postój, jeżeli czas jego pracy będzie się kończył. W dłuższej perspektywie czasu podniesie to nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale również efektywność pracy nie tylko kierowców zawodowych, ale również firmy, w których pracują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here