kredyt z niskimi ratami miesięcznymi

Kredyt z niskimi ratami miesięcznymi pozwala Ci na wymianę samochodu nawet co 3-4 lata. Jak to możliwe? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule. Przede wszystkim skupimy się na odpowiedzi na pytania:

  • Jaki jest mechanizm działania kredytu z niskimi ratami?
  • Jakie są cechy charakterystyczne kredytu z niskimi ratami?
  • Ile może wynieść rata w kredycie z rynkową wartością końcową?

Informacje zawarte w artykule z pewnością pomogą Ci w podjęciu decyzji o skorzystaniu z oferty kredytu niskich rat.

Jaki jest mechanizm działania kredytu z niskimi ratami?

Kredyt z niskimi ratami nazywany jest także kredytem z rynkową wartością końcową. W swoich założeniach ta forma finansowania przypomina bardzo leasing operacyjny, który również opiera się na rynkowej wartości końcowej. Ideą kredytu niskich rat są oczywiście niskie raty miesięczne, które spłacasz przez cały okres obowiązywania umowy. W niektórych przypadkach wysokość rat może być dwukrotnie niższa od klasycznego kredytu na samochód. Prekursorem tego typu usługi jest Volkswagen Financial Services.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego rata omawianego kredytu jest tak niska? Wynika to z faktu, że sumaryczna wysokość rat odpowiada spodziewanej utracie wartości samochodu przez czas obowiązywania umowy. Dzięki temu pod koniec umowy możesz zdecydować o wykupieniu auta lub oddaniu go i podpisaniu nowej umowy. W przypadku wykupu masz wybór pomiędzy płatnością jednorazową a spłatą w ratach. Jeśli zdecydujesz się na podpisanie nowej umowy, będziesz mógł otrzymać zupełnie nowy samochód.

Jakie są cechy charakterystyczne kredytu z niskimi ratami?

Kredyt na samochód z rynkową wartością końcową charakteryzuje się kilkoma cechami, które mogą być korzystne z Twojego punktu widzenia. Przede wszystkim podpisując umowę, masz możliwość wyboru zerowego wkładu własnego. Maksymalna wysokość wkładu własnego może wynosić 30%. Możesz także wybrać czas trwania umowy kredytowej, który waha się pomiędzy 24 a 60 miesięcy. O sposobach zakończenia umowy pisaliśmy w poprzednim akapicie. W tej kwestii również wybór należy do Ciebie. Co ciekawe końcową wartość wykupu znasz już w momencie podpisywania umowy. Decyzję o sposobie zakończenia umowy możesz podjąć nawet pod koniec okresu kredytowania.

Uzupełnieniem oferty kredytu niskich rat są różne opcje ubezpieczenia oraz pakiety serwisowe. W wielu przypadkach usługi te są bezpłatne. W przypadku płatnych usług koszty serwisu są wliczone w ratę kredytową.

Ile może wynieść rata w kredycie z rynkową wartością końcową?

Jeśli interesuje Cię kredyt na samochód – kalkulator rat powinien okazać się pomocny. Omawiając charakterystykę kredytu niskich rat, najlepiej posłużyć się konkretnym przykładem, którym będzie nowy Volkswagen Golf o wartości 68 730 zł. Na jaką ratę możesz liczyć w ramach kredytu z rynkową wartością końcową? Dla umowy zawartej na 4 lata, przy wkładzie własnym w wysokości 30%, miesięczna rata wyniesie 591 zł. Przy wkładzie własnym w wysokości 20% rata wzrośnie do 687 zł. Jeśli zdecydujesz się na umowę bez wkładu własnego, to miesięczna rata wyniesie 1093 zł.

Interesuje Cię szczegółowa kalkulacja kosztów kredytu niskich rat, która zostanie przygotowana na podstawie wybranego przez Ciebie modelu auta? Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora umieszczonego na stronie vwbank.pl. Dzięki temu poznasz wysokość wkładu własnego oraz miesięcznej raty. To z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji o skorzystaniu z usługi kredytu niskich rat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here