Suzuki Vitara Hybrid

Samochody z napędem hybrydowym i elektrycznym są dziś pierwszym wyborem dla coraz większej grupy nabywców. To zrozumiałe: wszyscy próbujemy ograniczyć koszty użytkowania samochodu, a najlepszym sposobem na to jest przesiadka do auta zero- lub niskoemisyjnego. Do tej grupy niedawno wkroczyła Suzuki Vitara Hybrid, której najnowsza generacja może solidnie namieszać w segmencie SUV-ów.

Suzuki Vitara Strong Hybrid z pełnoprawnym napędem hybrydowym

Suzuki dość długo zwlekało z wprowadzeniem do swojej oferty w pełni hybrydowej Vitary. Gdzieniegdzie pojawiały się nawet plotki, że japoński producent od razu zaprezentuje elektryczną Suzuki Vitarę, natomiast to póki co nie nastąpiło. Doczekaliśmy się natomiast znakomitej hybrydy.

Suzuki Vitara Strong Hybrid jest napędzana silnikiem benzynowym 1.5, z którym współpracuje jednostka elektryczna o mocy 33 KM. Sercem układu jest akumulator litowo-jonowy o napięciu 140V i pojemności 840 Wh. To dzięki niemu mamy możliwość przemieszczania się Vitarą w trybie w 100% elektrycznym, zeroemisyjnym, co szczególnie przydaje się w warunkach miejskich.

Hybrydowa Vitara jest nie tylko bardzo oszczędna, ale też dynamiczna. Świetnie poradzi sobie na autostradzie, a gdy dodamy do tego jej nieprzeciętną funkcjonalność, to spokojnie możemy już mówić tutaj o wzorowym samochodzie rodzinnym.

Najmocniejsze strony Vitary są niezmienne niezależnie od wersji napędu. To bardzo przestronne auto, które zapewnia komfortowe warunki podróżowania kompletowi pasażerów. Bagażnik o pojemności 375 litrów jest wystarczający na wakacyjne czy weekendowe wojaże, a dzięki fabrycznym relingom można szybko i łatwo zwiększyć zdolności transportowe samochodu.

Suzuki Vitara mild hybrid, czyli „coś pośrodku”

Równolegle z Vitarą Strong Hybrid Suzuki oferuje swój hitowy model w wersji napędowej mild hybrid. To klasyczne dla japońskiego producenta rozwiązanie, znane już z innych modeli, jak np. Swift.

Mild hybrid, czyli tzw. „miękka hybryda”, to po prostu połącznie silnika benzynowego 1.4 BOOSTERJET z generatorem elektrycznym ISG, który wspiera jednostkę spalinową dodatkową mocą i momentem obrotowym.

Dzięki temu rozwiązaniu samochód zyskuje na dynamice, jest również wyraźnie oszczędniejszy i emituje mniej spalin do atmosfery. Sam układ mild hybrid słynie z niezawodności i nie sprawia absolutnie żadnych problemów użytkowych.

Suzuki Vitara w wersji mild hybrid na pewno będzie dobrym wyborem dla osób, które nie mają pełnego przekonania do napędu hybrydowego (a tym bardziej elektrycznego), natomiast szukają przestronnego, dobrze wyposażonego i co najważniejsze oszczędnego samochodu na lata.

Poznaj cenę Suzuki Vitara Hybrid

Atrakcyjna cena Suzuki Vitara Hybrid jest dobrym powodem, dla którego warto się zainteresować tym modelem. Indywidualną ofertę przygotuje dla Ciebie autoryzowany dealer – MM Cars Suzuki, posiadający salony w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie. MM Cars Suzuki oferuje także usługi serwisowe i szeroki wybór części do Suzuki Vitara.

Więcej o tym modelu możesz przeczytać na stronie internetowej https://www.mmcars.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here