Samochody marki Ford

0
1332

Ford znajduje się wśród najbardziej znanych i najstarszych producentów samochodowych. Samochody danej marki produkowane są firmę Ford Motor Company. Dane przedsiębiorstwo zostało założone przez Henry’ego Forda w 1903 roku. Jego siedziba zlokalizowana jest w miejscowości Dearborn w stanie Michigan na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Znanym i najlepiej sprzedającym się modelem Forda jest model T – od 1908 do 1927 roku wyprodukowanego ponad 16 milionów jego egzemplarzy. Jednym z innowacyjnych rozwiązań wdrożonych przez Henry’ego Forda było wykorzystanie linii taśmowej linii służącej montażowi samochodów. Przyczyniło się to do znacznego zwiększenia wielkości produkcji. Aktualnie samochody marki Ford sprzedawane są na całym świecie, a corocznie produkowanych jest około 5 milionów ich egzemplarzy. Do przedsiębiorstwa Ford Motor Company należy marka samochodów luksusowych – Lincoln.

Samochody marki Ford charakteryzują się zamontowanymi niezawodnymi i potężnymi jednostkami napędowymi. Kultowym samochodem danego producenta jest Mustang; jego różnorodne generacje produkowane  są od 1964 roku aż do czasów dzisiejszych. Dany model jest jednym z pionierów całkowicie nowej klasy samochodów – Pony car – jest to kompaktowy, przystępny cenowo i stylowy samochód o sportowym wyglądzie. Nowoczesny zakres modeli Forda reprezentowany jest przez crossovery, sedany, kombi, minivany oraz samochody sportowe, a części można łatwo kupić online na stronach takich jak Topczescizamienne.pl. Klientom oferowane są wersje z silnikami Diesla, benzynowymi, hybrydowymi oraz elektrycznymi. Warto zwrócić uwagę na model Mustang Mach-E. jest to pierwszy crossover produkowany pod daną nazwą, co więcej, jest on całkowicie elektryczny. Jego silnik elektryczny z  momentem obrotowym wynoszącym 830 Nm jest w stanie rozpędzić samochód do 100 km/h w ciągu 5 sekund.

Firma oferuje także rozszerzone wersje modeli Forda – ST, które przeznaczone są dla miłośników jazdy sportowej. Poza ulepszonymi parametrami dynamicznymi dane wersje wyróżniają się swoim wyglądem zewnętrznym oraz wewnętrznym, wliczając do nich większe tarcze hamulcowe, dodatkowe malowanie nadwozia, sportowe fotele oraz wiele więcej. Innowacyjny silnik Ford EcooBoost 6 razy z rzędu zdobył nagrodę “Silnika Roku”. Charakteryzuje się on imponującą wydajnością oraz wysoką oszczędnością energii. W dane silniki wyposażone są Fordy Fiesta, Focus, Ecosport, Mustang oraz inne modele samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here