Płaskie wycieraczki samochodowe

Zarezerwowane niegdyś wyłącznie do nowszych modeli aut, płaskie wycieraczki mogą być obecnie montowane niemalże w każdym samochodzie. Montaż płaskich wycieraczek w starszych modelach aut możliwy jest dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania piór do ramienia wycieraczki. Poszczególne rodzaje uchwytów mocujących, w zależności od typu oznaczone zostały literami A, B, C, E lub U. Uchwyt typu „U” to najbardziej popularne i najczęściej stosowane przez producentów rozwiązanie umożliwiające szybkie i pewne osadzenie wycieraczki na ramieniu.

Wycieraczki płaskie to kolejny krok w ciągłym dążeniu do poprawy właściwości aerodynamicznych samochodów. To właśnie chęć obniżenia współczynnika oporu powietrza w konstruowanych pojazdach przyczyniła się do zaprojektowania i stworzenia wycieraczki samochodowej nowej generacji. Konstrukcja płaskiej wycieraczki pozbawiona została tradycyjnego, znanego nam wszystkim z klasycznej wycieraczki, szkieletu. W jego miejsce wprowadzono zintegrowane z gumowym piórem, odpowiednio wyprofilowane wzmocnienie, które za pomocą specjalnego uchwytu mocuje się bezpośrednio do ramienia. 

Tego typu konstrukcja, poza niskim współczynnikiem oporu powietrza, sprawia również, że gumowe pióro wycieraczki przylega pewnie i równomiernie do szyby samochodowej na całej swojej długości. W efekcie tego szyba samochodowa pojazdu, w którym zamontowane są płaskie wycieraczki, jest znacznie lepiej i dokładniej oczyszczana niezależnie od prędkości jazdy. Pióra płaskich wycieraczek charakteryzują się również wyjątkowo cichą pracą. Wymienione zalety w połączeniu z atrakcyjnym, ponadczasowym wyglądem oraz możliwością montażu w starszych modelach aut sprawiają, że płaskie wycieraczki cieszą się coraz większą popularnością wśród posiadaczy i użytkowników aut w naszym kraju.

Aktualnie, płaskie wycieraczki dostępne są w ofercie każdej znanej firmy produkującej wycieraczki samochodowe. W 2009 do ich grona dołączył polski producent wycieraczek do samochodów, firma Dipp. Celem założycieli wspomnianej firmy, od samego początku było dostarczanie wysokiej jakości zamienników wycieraczek samochodowych w atrakcyjnej cenie. Nieustanne dążenie do osiągniecie obranego celu, sprawiły, że płaskie wycieraczki marki Dipp, w stosunkowo krótkim okresie, zyskały uznanie wśród kierowców w Polsce i za granicą.

wycieraczki hybrydowe dipp

Produkty marki Dipp znajdziemy w dobrze zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych na terenie całego kraju. Zakup wycieraczek marki Dipp możliwy jest również za pośrednictwem internetowego sklepu producenta znajdującego się na stronie www.dipp.pl. Klienci sklepu mogą liczyć na pomoc w doborze odpowiednich wycieraczek do danego modelu samochodu, a także na szybką wysyłkę zakupionego asortymentu realizowaną za pośrednictwem firmy kurierskiej. Pozytywne opinie na temat produktów marki Dipp coraz częściej pojawiają się na internetowych forach motoryzacyjnych.

Pamiętajmy, aby przy wymienianie i zakupie nowych wycieraczek wybrać pióra najbardziej odpowiednie do modelu posiadanego samochodu. Należy dokładnie sprawdzić zalecaną przez producenta długość i system mocowania wycieraczek do ramienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here