Nakładanie lakieru na samochód – sprawdź, o czym powinieneś pamiętać!

0
202

Przed nałożeniem lakieru samochód powinien być odpowiednio przygotowany do malowania. Tylko w ten sposób można zapewnić trwałą i estetyczną powłokę wierzchnią, chroniącą części samochodu przed rdzą oraz warunkami pogodowymi. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać przy odnawianiu lakieru w samochodzie.

Odpowiednie przygotowanie powierzchni pod lakier Troton

Lakierowanie karoserii samochodu nie jest prostym zadaniem, dlatego warto polecić je sprawdzonemu mechanikowi. Jednak w przypadku niewielkich elementów można spróbować własnych sił. W tym celu warto przygotować sobie lakiery, podkłady samochodowe oraz ściereczki i inne przydatne narzędzia. Jak przebiega lakierowanie części samochodowej?

  • Na samym początku należy dokładnie umyć lakierowaną część. Najpierw samą wodą, a następnie środkiem odtłuszczającym.
  • Wszystkie uszkodzenia i zniszczenia należy dokładnie usunąć z pomocą papieru ściernego. Mogą się tam znajdować ogniska rdzy. Jeśli nie zostaną należycie usunięta, nowa powłoka lakiernicza nie będzie trwała. Rdzę należy usuwać papierem ściernym o gradacji 60-120, do wyrównania szpachli 120-240, natomiast do przygotowania elementu do położenia podkładu – 320.
  • Po szlifowaniu koniecznie należy oczyścić całe pomieszczenie z pyłu. Do oczyszczenia karoserii warto użyć antystatycznej ściereczki.
  • W końcu można przystąpić do nakładania właściwych warstw powłok. Zacząć należy oczywiście od podkładu samochodowego, a następnie dopiero nałożyć na niego właściwy lakier.

Prawidłowe wykonanie wszystkich wymienionych etapów nie jest łatwe, dlatego też w większości przypadków zaleca się skorzystanie z pomocy fachowca. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że początkujący lakiernik bez doświadczenia również nie da gwarancji dobrego zabezpieczenia elementu przed rdzą.

Podkład Troton do każdego elementu nadwozia

Uszkodzeniu może ulec dowolna część pojazdu. Zarysowania, wgniecenia czy rdza dotyka nie tylko metalowe elementy. Odpryski mogą być widoczne nawet na plastikowych częściach nadwozia. Dlatego też podkłady samochodowe dostępne w sklepach przeznaczone są do różnych materiałów. Pozwala to na odnowienie każdego fragmentu samochodu, który mógłby ulec uszkodzeniu.

Kupując sprawdzone i pewne środki zabezpieczające karoserię, można uzyskać trwały i estetyczny efekt. Samochód będzie prezentować się niczym nowy, a ślady dawnych uszkodzeń znikną na zawsze. Czy jednak warto samemu próbować dokonać tak skomplikowanej naprawy? A może lepiej oddać samochód w ręce prawdziwego fachowca? Wiele zależy od wielkości odnawianego elementu oraz oszczędności na koncie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here