Kradzież na walizkę

Wiele osób, wybierając swój nowy samochód, decyduje się na model z systemem bezkluczykowym, umożliwiającym szybkie otwarcie drzwi. System keyless to jednak nie tylko wygoda, ale i ryzyko kradzieży pojazdu sposobem na walizkę. Dowiedz się, jak zabezpieczyć swój samochód przed tą metodą kradzieży.

Jak działa system keyless?

System keyless to udogodnienie znajdujące się w aucie. Pozwala on na otworzenie drzwi i
uruchomienie silnika pojazdu bez wyciągania elektronicznego kluczyka – wystarczy mieć go przy sobie (np. w kieszeni lub plecaku) i przebywać blisko samochodu.

Za prawidłowe działanie systemu bezkluczykowego odpowiada radiowa transmisja danych. Aby odblokować drzwi i dać właścicielowi auta możliwość włączenia zapłonu, musi dojść do wymiany kodów między nadajnikiem i odbiornikiem. Niestety, współcześni złodzieje potrafią przechwycić sygnał tak, by samochód nie wykrył żadnej nieprawidłowości i stał się gotowy do odjazdu.

Czym jest kradzież na walizkę?

Ponieważ złodzieje zawsze podążają z duchem czasu, stworzyli metodę kradzieży aut z systemem keyless. Nie jest ona bardzo skomplikowana (zawodowcom zajmuje ona niecałą minutę) i polega na przejęciu przez przestępców wspomnianych fal radiowych przepływających między kluczem, a pojazdem. Do jej przeprowadzenia potrzebne są dwie osoby z dwiema walizkami – dlatego nazwa tego procederu to kradzież na walizkę.

Jeden z uczestników kradzieży przebywa w pobliżu miejsca, w którym znajduje się kluczyk (możliwe jest nawet jego chodzenie za właścicielem, który nosi elektronicznego pilota ze sobą), cały czas trzymając przy sobie swoje urządzenie. Druga osoba stoi z kolei obok auta, łapie za klamkę i dzięki narzędziu ukrytemu w swojej walizce, odbiera sygnał, przesyłając go do walizki pierwszego przestępcy. Fale radiowe trafiają zatem do elektronicznego pilota, po czym zostają przedłużone i odczytane przez auto jako klasyczne powiadomienie z kluczyka. Oznacza to, że drzwi zostają otwarte – złodzieje mogą uruchomić pojazd i natychmiastowo odjechać z miejsca zdarzenia.

Zabezpiecz auto keyless z radiowym systemem antykradzieżowym

IKOL SVR to radiowe zabezpieczenie antykradzieżowe. System ten działa dzięki objętej tajemnicą częstotliwości i jest niezagłuszalny nawet przez najlepsze zagłuszarki. Co więcej, może on docierać do takich miejsc, jak garaże, tunele czy metalowe kontenery. Jego skuteczność w odzyskiwaniu skradzionych pojazdów wynosi aż 98%.

Jak działa IKOL SVR?

1. Certyfikowany montażysta IKOL umieszcza w samochodzie specjalny moduł, który nie zapisuje w systemie przemierzanych tras i pozostaje uśpiony do momentu zgłoszenia kradzieży do Centrum Operacyjnego IKOL.

2. Gdy dojdzie do kradzieży, właściciel, który powiadamia Centrum Operacyjne, musi podać przy tym swój indywidualny Kod Sekretny. Został mu on przydzielony podczas kupna urządzenia z IKOL SVR.

3. Urządzenie zostaje uruchomione, a jego lokalizacja – namierzona.

4. Po akcji odzyskania pojazdu, jest on zwracany właścicielowi.

Trzy warianty IKOL SVR – wybierz jeden dla siebie!

Istnieją 3 wersje systemu do odzyskiwania skradzionych aut IKOL SVR:

• IKOL SVR Standard – to radiowe zabezpieczenie pojazdu, całodobowa ochrona Centrum
Operacyjnego i brak zapisywania tras – urządzenie jest wyłączone dopóki nie dojdzie do
kradzieży,
• IKOL SVR Alarm – to bardziej rozwinięta wersja poprzedniego systemu – jest ona dodatkowo wyposażona w możliwość zdalnego uzbrajania alarmów i konfiguracji alertów ruchu pojazdu,
• IKOL SVR Sky – to najbardziej rozbudowany wariant IKOL SVR. Oprócz wszystkiego, co
posiadają poprzednie wersje, ma też aktywnego GPS-a i oferuje serię związanych z nim usług monitoringu. To połączenie modułu antykradzieżowego i lokalizatora GPS.

Podsumowując, jeżeli posiadasz w swoim pojeździe system bezkluczykowy, zabezpieczenie go systemem radiowym IKOL SVR to zawsze skuteczne rozwiązanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here