Na OC warto zaoszczędzić, ale jak?

OC jest ubezpieczeniem, które musisz wykupić dla swojego auta – nikt jednak nie powiedział, że trzeba płacić za nie krocie. Wręcz przeciwnie, warto i opłaca się oszczędzać, maksymalnie obniżając cenę obowiązkowej polisy. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, które Ci w tym pomogą.

Porównuj ceny

Bez porównania składki w różnych towarzystwach nie masz co liczyć na tanie OC. Tylko porównanie umożliwia Ci znalezienie najkorzystniejszej oferty. Jeśli bowiem nie wiesz, ile zapłacisz za polisę w poszczególnych firmach, nie masz pewności, czy wybrana przez Ciebie oferta jest rzeczywiście najtańsza. A może w towarzystwie, którego nie sprawdziłeś, cena OC jest jeszcze niższa? Tego nie da się wykluczyć, dlatego koniecznie pamiętaj o porównaniu składki w wielu firmach. Pozwoli Ci na to kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Skompletuj zniżki za bezszkodową jazdę

Zniżki ubezpieczeniowe są jednym z istotnych czynników wpływających na wysokość składki. Jeśli uda Ci się uzyskać maksymalne zniżki w wysokości 60%, z oczywistych względów zapłacisz mniej za OC, niż gdybyś dysponował zniżkami o wartości 30%. Aby zdobyć możliwie wysokie zniżki należy przez co najmniej kilka lat rok po roku wykupywać ubezpieczenie i jeździć bezszkodowo, ponieważ każda szkoda kończy się odebraniem części zniżek. Pamiętaj również o tym, że w niektórych firmach możesz przenieść zniżki z OC na AC (przeczytaj więcej, czym jest i jak działa ubezpieczenie AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl).

Kup spokojny samochód z małym silnikiem

Cena OC w niemałym stopniu zależy od tego, jaki samochód kupisz. Jeżeli zdecydujesz się na szybkie auto z dużym silnikiem o sportowej charakterystyce, powinieneś przegotować się na znacznie większy wydatek z tytułu zakupu ubezpieczenia, niż gdybyś był właścicielem małego, miejskiego auta z niewielkim silnikiem.

Dodaj drugiego właściciela do dowodu rejestracyjnego

Ta porada jest skierowana do kierowców, którzy są młodzi lub nie posiadają doświadczenia, ponieważ właśnie im towarzystwa ubezpieczeniowe proponują najwyższe ceny OC. Czasami osiągają one poziom nawet 3-4 tys. zł, co jest zawrotną kwotą. Aby tyle nie płacić, warto dopisać drugiego właściciela do dowodu rejestracyjnego. Największą obniżkę uda Ci się uzyskać, jeżeli drugi właściciel będzie dysponował maksymalnymi zniżkami za bezszkodową jazdę. Żeby skorzystać z tej możliwości, trzeba pamiętać, żeby dane i podpis drugiego właściciela znajdowały się na umowie kupna-sprzedaży auta.

Nie rozkładaj składki na raty

Nie uzyskasz najniższej ceny OC, jeżeli rozłożysz składkę na raty – z myślą o oszczędnościach opłać ją od razu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here