Jakie elementy samochodu warto okleić folią ochronną PPF

Folia ochronna to wszechstronne i trwałe rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć auto przed uszkodzeniami mechanicznymi – otarciami, zarysowaniami i uderzeniami – oraz szkodliwymi czynnikami, takimi jak promenowanie UV czy korozja. Samoregenerująca się powłoka zapewnia bezpieczeństwo przez wiele lat, ale jakie elementy okleić folią PPF, aby uzyskać maksymalną ochronę?

Maska

Maska to zarazem jedna z najbardziej reprezentacyjnych części samochodu, jak i element wyjątkowo narażony na uszkodzenia podczas jazdy. Kamyki oraz piach mogą powodować nieestetyczne rysy i odbicia lakieru, natomiast duża, stosunkowo płaska powierzchnia będzie często wymagała czyszczenia z powodu pozostałości po owadach oraz ptasich nieczystości. W przeciwieństwie do dachu maska narażona jest na duże zmiany temperatury, co jest związane z ciepłem generowanym przez silnik. Są to wyjątkowo sprzyjające warunki do powstawania uszkodzeń lakieru, które torują drogę dla korozji. Z tego powodu maska stanowi jedną z najczęściej zabezpieczanych części samochodu.

Reflektory

Utrzymanie lamp w dobrej kondycji wydatnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dobra widoczność po zmroku pozwala w porę zareagować na zmieniające się warunki na drodze, jednakże reflektory – podobnie jak maska – narażone są na liczne uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Oczywiście zmatowiony lakier nie wygląda spektakularnie, ale nie obniża bezpieczeństwa podczas jazdy w przeciwieństwie do zmatowionych przez środki chemiczne i kwaśne deszcze lamp. Z tego powodu zabezpieczenie folią PPF reflektorów stanowi jeden z najczęstszych zabiegów w studio detailingowym. Starannie nałożona powłoka eliminuje ryzyko powstawania drobnych zarysowań związanych z uderzeniami żwiru oraz innych ostrych drobin. Folia ochronna PPF ma właściwości samoregeneracji, dzięki czemu jest w stanie zapewnić ochronę reflektorów przez ponad dekadę.

Wnęki klamek

Klamki to jedne z najczęściej wykorzystywanych elementów w samochodzie, co sprawia, że ich otoczenie jest wyjątkowo narażone na uszkodzenia. Chociaż wnęki klamek są stosunkowo mało narażone na czynniki atmosferyczne, lakier w tym miejscu może zostać zarysowany przez paznokcie, pierścionki, biżuterię oraz gromadzące się w zagłębieniach drobiny piachu. Na pierwszy rzut oka uszkodzenie lakieru w takim miejscu nie stanowi poważnego problemu, jednakże nawet stosunkowo niewielkie ubytki otwierają drogę powietrzu oraz wilgoci, co przyczynia się do powstawania korozji. Folia PPF zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, co sprawia, że kierowcy często decydują się na zabezpieczenie wnęk klamek.

Zderzaki

Zgodnie ze swoją nazwą, zderzaki mają złagodzić zderzenie samochodu z innym autem lub przeszkodą. Naturalnie to również istotny element stylistyczny, przez co ich wygląd często idzie w parze z walorami praktycznymi. Parkowanie na styk, kamienie, otarcia to tylko kilka uszkodzeń mechanicznych, które grożą zderzakom, dlatego wielu kierowców decyduje się na dodatkowe zabezpieczenie tych płaszczyzn z użyciem folii PPF. Możliwości regeneracji i znakomita ochrona przed czynnikami mechanicznymi sprawia, że jest to preferowane rozwiązanie w stosunku do innych zabiegów ochronnych, takich jak osłona ceramiczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here