Alkomaty Alcofind - prosty sposób na kontrolę stanu trzeźwości

Alkomaty Alcofind to bardzo popularna rodzina przyrządów do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenia te wyposażono w sensory elektrochemiczne, które zapewniają dużą dokładność i powtarzalność pomiarów. Dzięki nim pomiar trzeźwości jest prosty i rzetelny.

Alcofind – stworzony z myślą o funkcjonalności

Już na pierwszy rzut oka alkomaty Alcofind są bardzo przyjazne w obsłudze. Niewielki rozmiar tych urządzeń sprawia, że z łatwością mieszczą się one w dłoni, co usprawnia i skraca proces pomiaru. Alkomaty wyposażono w ustniki wielorazowego użytku, dzięki którym rozwiązano problem z utylizacją zużytych odpadów. Na uwagę zasługuje również interfejs urządzeń Alcofind. Jest on przejrzysty, intuicyjny i co najważniejsze – dostępny w języku polskim. Urządzenia tej marki wyróżniają się dość dużym, czytelnym ekranem, który można obsługiwać za pomocą zaledwie kilku prostych, wbudowanych przycisków.

Profesjonalna diagnostyka

Urządzenie zostało wyposażone w zaawansowane funkcje diagnostyczne. Niektóre alkomaty elektrochemiczne Alcofind posiadają np. funkcję pomiaru ilości przeprowadzonych testów, a także tzw. licznik kalibracji, który ułatwia sprawdzenie aktualnego statusu sensora. Na podstawie tych danych można skontrolować, czy urządzenie nadal wskazuje właściwy wynik i – jeśli to konieczne – zaplanować najbliższą kalibrację. Warto dodać, że wszystkie dostępne tu alkomaty Alcofind są oferowane wraz z darmowymi kalibracjami. Dzięki temu użytkownik urządzenia nie musi ponosić dodatkowych kosztów serwisowych. Warto dodać, że alkomaty posiadają dołączony certyfikat, który jest wystawiany w momencie sprzedaży.

Ekonomika i ergonomia obsługi

Oferowane przez firmę Alcofind alkomaty to urządzenia zasilane za pomocą dwóch baterii AA. Są one dostępne w zestawie, dzięki czemu można od razu rozpocząć pracę z urządzeniem. Alkomaty wyposażono w funkcję automatycznego wyłączania, która pozwala wydłużyć czas pracy na jednym zestawie baterii. Każdy alkomat Alcofind posiada też zaawansowany system ustawień, za pomocą którego użytkownik może:

  • zmieniać jednostki pomiarowe,
  • określać czas poboru próbki,
  • definiować siłę sygnału ostrzegającego o przekroczeniu dopuszczalnej dawki,
  • zmieniać siłę poboru próbki,
  • regulować parametrami pracy wyświetlacza.

W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje wygodne etui, które zabezpieczy alkomat przed trudami podróży, a także przed deszczem, pyłem i zimnem. Do każdego z urządzeń producent dołącza zestaw ustników wielorazowych, z których każdy może zostać przypisany do innej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here