Używane auta BMW

Kupno samochodu zawsze wiąże się z przeżyciami i stresem. Dziś rynek aut nowych i używanych jest bardzo nasycony i daje duży wybór, a także możliwości przebierania w licznych ofertach. O czym należy pamiętać decydując się zakup używanego samochodu BMW?

Podpowiadamy, co zrobić, aby jak najlepiej wybrać najlepszy model BMW wśród aut używanych i na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego BMW. O tym wszystkim przeczytasz w poradniku dla osób chcących kupić używane auto BMW.

Określ swój budżet, potrzeby i oczekiwania

Na początku należy zaznaczyć, że przy poszukiwaniu najlepszego rozwiązania kupując używany samochód należy odłożyć na bok emocje, a precyzyjnie określić swoje potrzeby i oczekiwania względem budżetu, jakim dysponujemy. Tak samo rzecz ma się przy zakupie samochodu BMW.

Oto kilka cennych wskazówek, jeśli chodzi o wybór rodzaju nadwozia do potrzeb:

  • jako rodzinny samochód BMW sprawdzą się samochody typu VAN oraz kombi – mają one dużą przestrzeń bagażową, łatwiej w nich zamontować fotelik, dużą rolę ogrywa także bezpieczeństwo;
  • używany samochód BMW dla singla to samochód kompaktowy lub sportowe coupe – w tym przypadku pakowność schodzi na dalszy plan.

Samochody BMW oferują szereg rozwiązań dla każdego, kto chce kupić używane auto, niezależnie czy punktem przewodnim są doświadczenia sportowe, czy też funkcjonalność i bezpieczeństwo dla rodziny. Decydując się na zakup używanego BMW, należy też wziąć pod uwagę takie czynniki jak: sposób jazdy, zastosowanie pojazdu, drogi na jakich będzie użytkowany, a także np. to, czy jesteśmy przygotowani na duże zużycie paliwa i sporo innych aspektów ważnych z punku widzenia kierowcy. To wszystko należy oczywiście skonfrontować z naszym budżetem.

Wykonie oględzin samochodu

Używane samochody BMW, tak jak używane auta innych producentów, trzeba dokładnie obejrzeć i sprawdzić ich stan techniczny. Wybierając się na oględziny samochodu, warto ze sobą zabrać zaufaną osobę, która zna się nieco na danym modelu lub ma wiedzę z zakresu mechaniki samochodowej. Taka osoba z pewnością nie będzie podchodzić tak emocjonalnie do zakupu auta jak my sami. A to bardzo ważne. Warto również zabrać ze sobą kilka podstawowych narzędzi, np. miernik grubości lakieru, czy  komputer diagnostyczny.

Weryfikacja stanu i historii auta

Poza oględzinami, dobrze też wybrać się na stację diagnostyczną, aby sprawdzić stan samochodu na ścieżce przeglądu. Diagnosta, oczywiście za opłatą profesjonalnie sprawdzi stan naszego potencjalnego samochodu. To może w wielu przypadkach być zbawienne dla naszej inwestycji w samochód. Spora część wad nowoczesnych aut często jest głęboko ukryta.

Jeszcze kilka porad przy zakupie używanego samochodu BMW

Na koniec przedstawiamy kilka innych aspektów, o których nie można zapominać decydując się  na zakup używanego BMW:

  • sprawdzenie numeru VIN na nadwoziu oraz we wszystkich dokumentach – wszędzie musi być taki sam;
  • sprawdzenie, czy w dowodzie rejestracyjnym oraz w karcie pojazdu nie znajdują się wpisy o zastawach, kredytach, leasingu itp.;
  • sprawdzenie, czy auto posiada kartę pojazdu – to obowiązkowy dokument przy pierwszej rejestracji od 1999 roku;
  • sprawdzenie, czy samochód ma ważną polisę OC;
  • sprawdzenie faktury zakupu lub umowy sprzedaży zawartej wcześniej – są to dokumenty, które prawnie potwierdzają, że pojazd jest własnością sprzedającego.

Warto zatem podejść do zakupu używanego auta BMW z „chłodną głową”, aby nie popełnić kosztownego błędu. Bogaty wybór używanych samochodów BMW znajdziesz w autoryzowanym punkcie sprzedaży. To zaufane miejsca, dla których bardzo ważnym aspektem jest to, aby wszelkie transakcje odbywały się zgodnie z prawem i uczciwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here