Używana Honda – gdzie kupić auto bez ryzyka?

Samochody japońskiego producenta Honda są w Polsce jednymi z najbardziej popularnych. Dobrze sprzedają się zarówno te nowe, jak i używane. Jednak ci, którzy poszukują Hondy z drugiej ręki, często stają przed dylematem – gdzie kupić auto bez ryzyka?

Samochody Honda znane są ze względu na swoją jakość i wzornictwo. Honda Accord, Honda Civic czy Honda CR-V to jedne z najbardziej popularnych modeli tej japońskiej marki. Jednak wtedy, gdy chcemy kupić pojazdy Honda z drugiej ręki, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że istnieje ryzyko, że trafimy na nierzetelnego sprzedającego.

Przekręcony licznik to tylko początek. Używane auto może mieć też inne wady – nie tylko techniczne, ale i prawne, na przykład może pochodzić z kradzieży albo może być przedmiotem zastawu. Właśnie dlatego do każdej oferty musimy podchodzić z rezerwą i dokładnie sprawdzać, co zostało wystawione na sprzedaż.

Najczęściej poszukiwania używanego samochodu rozpoczynamy od przejrzenia ofert on-line. Dzisiaj czeka na nas pełna gama ogłoszeń na portalach w sieci, ale możemy też wybrać się do komisu samochodowego albo na giełdę. Nie każdy poszukujący wie jednak, że jeśli chodzi o markę Honda samochody używane zakupimy również w salonach dealerów.

Zakupienie auta z drugiej ręki od dealera ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim wiemy, jaki jest stan techniczny pojazdu – mamy wgląd w dokumenty potwierdzające stan techniczny auta i mamy także pewność co do jego stanu prawnego. Co więcej, kupujący mogą otrzymać również gwarancję na swoje auto – półroczną albo roczną. Zatem jeśli coś stanie się z pojazdem, możemy otrzymać pomoc w ASO bez żadnych dodatkowych opłat.

Warto też wskazać, że przy zakupie pojazdu używanego od dealera możemy skorzystać z dodatkowych udogodnień, na przykład wziąć kredyt samochodowy, skorzystać z leasingu, wykupić pakiet ubezpieczeń.

Zatem jeśli chcesz zakupić używany samochód marki Honda, warto pomyśleć o sprawdzeniu oferty w salonach dealerskich. Asortyment jest szeroki i z dostępnymi pojazdami możemy zapoznać się już teraz on-line na stronach WWW salonów dealerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here