Czy warto wybrać elektryczne wózki widłowe?

0
1793

Elektryczne wózki widłowe to coraz częściej wybierany rodzaj wózków widłowych w wielu przedsiębiorstwach, centrach dystrybucyjnych, czy magazynach na całym świecie. Tego rodzaju wózki widłowe, gwarantują wiele zalet, których nie posiadają wózki widłowe z napędem spalinowym. Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego warto postawić na ten rodzaj wózków widłowych.

Jak się okazuję, nie tylko kwestie ekologiczne, przemawiają za wózkami widłowymi, wyposażonymi w elektryczny napęd. Coraz częściej, duże przedsiębiorstwa chcą mieć w swojej flocie silniki z zerową emisją, które w wielu przypadkach są maszynami znacznie tańszymi w codziennej eksploatacji. W przypadku poszukiwań sprawdzonych pojazdów z zerową emisją, warto rozważyć wózek widłowy elektryczny STILL, który gwarantuje nie tylko niesamowitą wytrzymałość, ale również perfekcję wykonania i gwarancję najwyższego standardu.

Elektryczne wózki widłowe są przydatne

Utarło się, że elektryczne wózki widłowe są wybierane tylko tam, gdzie konieczne jest wyeliminowanie jakiejkolwiek emisji spalin, bądź tam, gdzie istnieją restrykcyjne normy w zakresie emitowane hałasu.

Tymczasem elektryczne wózki widłowe z powodzeniem mogą zastąpić klasyczne wózki widłowe, które są wyposażone w napęd spalinowy (zarówno klasyczne wózki widłowe z silnikami benzynowymi, jak również pojazdy z silnikiem diesla).

Dobrym przykładem na skuteczność w codziennej, wymagającej pracy są hybrydowe wózki widłowe, które stanowią udane połączenie silnika spalinowe z silnikiem elektrycznym. Ten typ wózków widłowych jest z powodzeniem wybierany przez coraz większą ilość przedsiębiorstw na całym świecie, co znajduje przełożenie na wzrost zainteresowania ofertą wózków widłowych, wyposażonych w tylko i wyłącznie silniki elektryczne.

Kolejnym mitem jest również to, że elektryczne wózki widłowe nie są tak wytrzymałe, jak spalinowe odpowiedniki. O ile w przypadku największych wózków widłowych z górnej półki, istnieją spore różnice w kosztach eksploatacji elektrycznych i spalinowych wózków widłowych, tak w większości gam, elektryczne wózki widłowe są w stanie wykonać równie ciężką pracę, co spalinowe wózki widłowe. Warto dodać, że w przypadku modeli nowych od czołowych producentów, elektryczne wózki widłowe, mogą konkurować ze spalinowymi wózkami pod względem ceny oraz kosztów eksploatacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here