Odkup samochodu przez dealera

Planuejsz pożegnać swoje dotyczczasowe auto i zastanawiasz się, czy warto sprzedać je komuś profesjonalnie zajmującemu się odkupem aut? Sprawdź, z czym się to wiąże.

Sprzedanie swojego dotychczasowego auta wymaga czasu i cierpliwości. Rozwiązanem dla osób, którym zależy na szybkiej transakcji ale również tym, którzy po prostu nie chcą tracić czasu na całą operację, są firmy profesjonalnie zajmujące się skupem aut używanych. Nie jest również regułą, że skupy aut oferują niższe ceny od tych, jakie można uzyskać samodzielnie.

Zastanówmy się chwilę i przygotujmy listę ze wszystkimi punktami do “odhaczenia” przy sprzedaży samochodu. Trzeba bowiem zadbać o jego stan wizualny i precyzyjnie ustalić jego aktualny stan techniczny, następnie cierpliwie odbierać telefony od zainteresowanych zakupem i równie cierpliwie odpowiadać na ich pytania. Dość uciążliwe, zwłaszcza dla zapracowanych osób, może być także umawianie jazd próbnych i oględzin auta. Znaleźliśmy już nabywcę naszego dotychczasowego samochodu? To nie koniec, bo trzeba załatwić formalności związane ze sprzedażą. I… na koniec sprawa niezwykle istotna, czyli kwestia zapłaty.

Uciążliwość sprzedaży używanego samochodu jest mniejsza, gdy znajduje on szybko nabywcę. Jednak niestety (o ile nie wystawiliśmy auta w wyjątkowo atrakcyjnej cenie) znalezienie kupca zajmie chwilę. Z danych platformy aut używanych Spotawheel wynika, że czas od momentu wystawienia samochodu do jego sprzedania wynosi prawie 1,5 miesiąca. Dlatego coś, co wydaje się prostą czynnością, może na dłuższy moment skutecznie utrudnić życie sprzedającemu. Zakładamy bowiem, że taki sprzedający ma swoją pracę i nie zajmuje się profesjonalnie sprzedażą samochodów.

Tutaj przechodzimy do tego, co możesz zyskać, na przykładzie właśnie firmy Spotawheel. Przede wszystkim cały proces zajmuje mało czasu. Zwykle cała transakcja zamyka się w ciągu 1 godziny. W tym czasie samochód zostaje dokładnie sprawdzony i wyceniony. Firma również załatwia wszystkie formalności, a po zaakcpetowaniu wyceny pieniądze znajdują się na koncie sprzedającego w 15 minut. Dzięki temu sprzedaż auta zamiast ponad miesiąca… zajmuje godzinę. Nie musisz też martwić się o wiarygodność i wypłacalność kupującego – pieniądze dostajesz w praktyce od ręki. Do tego nie musisz zajmować się wystawieniem swojego auta do sprzedaży i zajmować się umawianiem jazd próbnych i oględzin.

Jest jeszcze dodatkowa zaleta. W niektórych miejscach, tak jak w Spotawheel, możesz zostawić samochód w rozliczeniu przy zakupie kolejnego auta. Dzięki temu oszczędzasz czas podwójnie, bo nie musisz też szukać dealera, u któego kupisz swój kolejny samochód.

Pozostaje jeszcze kwestia wad. W obiegowej opinii firmy zajmujące się skupem samochodów oferują dużo niższe kwoty od tych rynkowych. Jednak nie zawsze jest to prawda. Ze względu na rygorystyczną politykę jakości Spotawheel zależy na pozyskaniu samochodów w dobrym stanie. I właśnie dlatego możesz za swój dotychczasowy samochód uzyskać więcej, niż u konkurencji i tyle, ile zyskałbyś sprzedając go prywatnie. I dane to potwierdzają – w większości przypadków sprzedający są usatysfkakcjonowani z zaproponowanej ceny odkupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here