Kosmetyka samochodowa

Każdy chyba lubi wrażenie jakie daje przebywanie w nowym samochodzie, prosto z salonu. I chcemy by nasze auta jak najdłużej były w tak nienagannym stanie, ponieważ jazda czystym i zadbanym samochodem zapewnia prawdziwy komfort podróży. Co zrobić by czas jak najmniej odciskał swoje piętno na samochodzie i w jaki sposób o niego zadbać? Trzeba sięgnąć po kosmetyki samochodowe.

Jak dbać o samochód?

Rację mają ci, którzy porównują samochód do kobiety, tak samo wymaga on regularnych zabiegów upiększających. Kosmetyka samochodowa to więcej niż zwykłe umycie i odkurzenie auta. Najprostszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług profesjonalnych myjni lub salonów kosmetyki samochodowej. Wtedy samochód otrzymamy gruntownie umyty, nawoskowany, z upraną tapicerką. Plusem takie rozwiązania jest fakt, że nie musimy nic o całym procesie wiedzieć. Jeśli jednak jesteśmy prawdziwymi pasjonatami i lubimy sami dbać o samochód warto zapoznać się z tym jakie kosmetyki do samochodu są dostępne na rynku.

Jednym ze środków do czyszczenia są piany aktywne, przeznaczone zarówno do mycia bezdotykowego jak i ręcznego. Cechują się one dużą skutecznością w usuwaniu zabrudzeń. Nie możemy jednak pozwolić by piana wyschła na samochodzie, należy ją spłukać, najlepiej pod wysokim ciśnieniem. Z tego też względu nie powinno się z piany aktywnej korzystać na słońcu. Wśród wielu dostępnych pian aktywnych możemy znaleźć też takie, które nie naruszają wosków.

Czasami do wyczyszczenia samochodu potrzebne są środki usuwające zanieczyszczenia metaliczne z zewnętrznych powierzchni pojazdów. Podczas eksploatacji pojazdu drobinki metalu z klocków hamulcowych, zanieczyszczonego powietrza i spalin mogą wbić się w powierzchnię karoserii, a odpowiedni produkt może je rozpuścić i usunąć. Zazwyczaj takie środki są bezpieczne do użycia na wszystkich zewnętrznych elementach pojazdu w tym na plastiku i chromie.

Inną opcją przy myciu karoserii są szampony. Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór, w zależności od rodzaju zabrudzeń i naszych oczekiwań. Szampony cechują się dużą wydajnością i świetnie sprawdzają się przy myciu ręcznym. W niektórych produktach ich formuła pozwala na czyszczenie bez naruszania wosku. Szampony z wyższych półek wygładzają powierzchnię karoserii i korzystnie wpływają na lakier.

W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń, jak gdyby zatopionych w lakierze, warto sięgnąć po czyszczące glinki, w formie kostek lub wygodnej rękawicy. Pozwalają one pozbyć się zanieczyszczeń bez ryzyka zarysowania lakieru. Wygładzają też powierzchnię lakieru.

Nie zapominajmy też o środkach do czyszczenia szyb. Odpowiednio przejrzysta szyba to nie tylko kwestia estetyczna, ale również bezpieczeństwa. Specjalistyczne płyny do czyszczenia szyb samochodowych nie zostawiają smug i tłustych śladów, oraz sprawiają, że woda szybciej spływa. Chociaż szyby mniej brudzą się od wewnątrz, również z tej strony należy je regularnie myć.

Jak dbać o samochód

Wnętrze samochodu

W kosmetyce samochodowej równie istotne jest dbanie o wnętrze auta. By właściwie pielęgnować kokpit i wszystkie plastikowe elementy w samochodzie warto sięgnąć po dedykowane do tego kosmetyki samochodowe. Dzięki nim usuniemy zanieczyszczenia i uzyskamy błyszczącą nawierzchnię, pokrytą warstwą ochronną.

Oprócz okazyjnego czyszczenia tapicerki gdy pojawi się jakaś plama, warto regularnie stosować środki do prania tapicerki. Wpływają one korzystanie na trwałość materiału, a jednocześnie stanowią zabezpieczenie przed wnikaniem zabrudzeń w włókna. Jeszcze więcej uwagi wymaga od nas tapicerka skórzana, która potrzebuje regularnej pielęgnacji, by nie straciła swojej elastyczności i wyglądu.

Jak dbać o lakier samochodu?

Kosmetyki do samochodu obejmują również środki do ochrony lakieru. Pierwszym krokiem zawsze jest zastosowanie produktów oczyszczających lakier i przygotowujących go pod zastosowanie kolejnych powłok ochronnym. Następnie możemy skorzystać z politury, którą albo zastosujemy samodzielnie, albo jako podkład pod wosk. Zadaniem zarówno politury, jak i wosku jest ochrona lakieru przed czynnikami zewnętrznym i drobnymi zarysowaniami. Poza tym pozwalają wydobyć głębię koloru i prawdziwy połysk karoserii. Zaawansowana kosmetyka samochodowa pozwala nawet usunąć niektóre uszkodzenia lakieru. Regularnie zabezpieczany lakier przez długie lata nie straci swojego unikalnego wyglądu.

Podsumowanie

Jak widać o samochód można dbać na wiele różnych sposobów. Jeżeli będziemy odpowiednio dobierać kosmetyki, to mamy sporą szansę na to, że nasz lakier jak i inne elementy będą prezentowały się bardzo dobrze przez długie lata. Warunkiem jest jednak właściwe dbanie o nasz samochód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here