Limuzyna - samochód dla VIP-ów

Politycy, gwiazdy show biznesu, piosenkarki i aktorki, a także biznesmeni – słowem VIP-y są szeroką grupą klientów wynajmujących na różne okazje limuzyny. To samochody kojarzące się nam z luksusem i elegancją. Niekoniecznie jednak każda limuzyna musi mieć niemal 10 metrów długości i przyciemniane szyby. Sprawdźmy, jakie samochody zasługują na miano limuzyn.

Limuzyna – szczególny typ nadwozia

Samochody osobowe podzielone są na wiele klas i grup, biorąc pod uwagę zróżnicowane kryteria. Jeśli chodzi o typ nadwozia, jedną z kategorii są samochody typu limuzyny. To luksusowe auta, z nadwoziem zamkniętym, czterodrzwiowym. Mogą mieć od czterech do nawet kilkunastu miejsc siedzących, niekoniecznie znajdujących się w klasycznych rzędach.

Bardzo często siedzenia z przodu, tj. te przeznaczone dla kierowcy i pasażera, mogą być oddzielone np. przeźroczystą lub przyciemnianą uchylną ścianką od tylnej części kabiny. Wtedy można nazwać taki samochód autem dual cowl. Tak naprawdę jednak limuzyna nie musi być mocno wydłużonym samochodem. Może być to luksusowy pojazd o nadwoziu typu sedan, w którym nie ma ścianki oddzielającej siedzenie kierowcy i pasażera od tylnych miejsc przeznaczonych dla pasażerów.

Dodatkowe wyposażenie limuzyn

Przyjęło się twierdzić, że limuzyna musi być luksusowa i takie też powinno być jej wyposażenie. W istocie w wielu przypadkach można poczuć wysoki komfort podczas podróżowania takim pojazdem. Mogą o tym zaświadczyć klienci firmy viplimuzyny.com.  Wynajmuje ona m.in. samochód  marki Mercedes S 500 AMG – limuzynę z wygodnymi, skórzanymi, elektrycznie regulowanymi i wentylowanymi fotelami z podgrzewanym siedzeniem, które zapewnią wygodę w najwyższym wydaniu. Samochód ma przyciemniane szyby oraz elektrycznie rozsuwane rolety.

Bardzo często takie elementy kabiny znajdują się w standardzie limuzyn luksusowych. Prócz tego można liczyć na prywatny telefon w samochodzie, strefową klimatyzację indywidualnie sterowaną, barek z lodówką oraz wysokiej jakości nagłośnienie.

Limuzynami jeżdżą zwykle ludzie, których po prostu na to stać. Mają na co dzień kierowców i własne samochody do pełnej dyspozycji. Jednak i każdy z nas na ważne wydarzenie, takie jak ślub i wesele, wieczór kawalerski lub panieński, rocznica – może wynająć sobie takie auto i poczuć się jak VIP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here