Jak przeprowadzić własnoręczne nabijanie klimatyzacji?

0
67

Nabijanie klimatyzacji wbrew pozorom nie musi być trudne. Możemy wykonać to zadanie samodzielnie, korzystając ze specjalnych zestawów do napełniania klimatyzacji. Zostały one stworzone z myślą o najbardziej wymagających kierowcach, którzy chcą się cieszyć chłodem w swoim aucie przez długi czas! Poza tym godne uwagi są manometry do klimatyzacji i czynniki chłodnicze, dostępne bardzo łatwo na rynku. Jak przeprowadzić własnoręczne nabijanie klimatyzacji? Czym cechują się manometry do klimy? Jakie zalety ma zastosowanie czynnika R12?

Nabijanie klimatyzacji

Samodzielne nabijanie klimatyzacji samochodowej jest możliwe praktycznie w każdym przypadku. Wystarczy skorzystać z zestawu do napełniania klimy, który odznacza się skutecznym i sprawnym działaniem. Producenci zadbali o to, aby nawet początkujące osoby poradziły sobie z tym zadaniem! Jak przeprowadzić napełnianie klimatyzacji w swoim samochodzie? Czynność ta nie zabierze nam więcej niż kilka minut. Konieczne jest podjęcie następujących kroków:

  • Zlokalizowanie zaworu niskiego ciśnienia – najczęściej zawór tego typu znajduje się w pobliżu kompresora klimatyzacji.
  • Podpięcie przewodu pojemnika z gazem do klimy lub uszczelniaczem do układu, w zależności od potrzeb.
  • Zastosowanie manometru, na którym kolorem zielonym zaznaczono wymagane ciśnienie. Powinniśmy napełnić klimatyzację do odpowiedniego poziomu ciśnienia, tak aby cieszyć się skutecznym chłodzeniem wnętrza.

Jak widzimy, nabijanie klimatyzacji zazwyczaj nie trwa długo. Oferowane produkty mają za zadanie zapewniać szybką i efektywną pracę układu klimatyzacji w samochodzie. Dzięki temu nie trzeba martwić się częstymi wizytami w serwisie samochodowym i traceniu pieniędzy na profesjonalne usługi. Zestaw do nabijania klimatyzacji to propozycja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców.

Manometry do klimatyzacji

Chętnie wybierane są także manometry do klimatyzacji, które dają wiele korzyści. Przewód z manometrem jest nieoceniony w procesie uzupełniania systemu klimatyzacji. Gdy podłączymy go do zaworu niskiego ciśnienia, uzyskamy odczyt pomiaru ciśnienia. Na szczęście produkt można użytkować wielokrotnie, dlatego nie ma mowy o zaśmiecaniu środowiska. Klienci korzystają dodatkowo ze schematu diagnostycznego i instrukcji obsługi. Oznaczenia manometru występują w kolorach:

  • Czerwony – wskazuje na zbyt wysokie ciśnienie w układzie (więcej niż 55 psi). Zalecane jest zatem zmniejszenie ciśnienia w układzie klimatyzacji.
  • Zielony – jest to odpowiednie ciśnienie pracy układu klimatyzacji, które wynosi 25-55 psi. Daje pewność, że układ napełniony został prawidłowo. Z kolei w razie spadku ciśnienia zalecane jest zastosowanie uszczelniacza.
  • Biały – oznacza za niskie ciśnienie w instalacji (mniej niż 25 psi). W takim przypadku musimy dopełnić czynni chłodniczy do układu, aż do momentu pojawienia się wskazówek na polu w zielonym kolorze. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zastosowanie uszczelniacza, a następnie uzupełnienie gazu.

Jak widzimy, wykorzystanie manometru pozwoli nam określić odpowiedni poziom ciśnienia w układzie.

Czynnik R12

Czynnik chłodniczy do klimatyzacji samochodowej może występować w wielu wersjach. Godny uwagi jest tutaj czynnik R12, który warto poznać już teraz. Co ciekawe, aż do 1994 roku produkt ten był niezwykle popularny wśród wypełniaczy AC do samochodów. Odznaczał się wydajnością i atrakcyjną ceną, dlatego był na szeroką skalę stosowane przez producentów aut. Jednakże po pewnym czasie zauważono, że R12 może być niebezpieczny dla górnych warstw atmosfery. To sprawiło, że aktualnie czynnik tego typu nie jest już stosowany powszechnie. Kierowcy sięgają po niego wtedy, gdy korzystają z klasycznego samochodu lub pojazdu starszego niż 30 lat. To dosyć rzadkie zjawisko, gdyż większość takich pojazdów wyposażona została w nowoczesne systemy klimatyzacyjne, co wiąże się z zakazem EPA.

Niezawodne zestawy do nabijania klimatyzacji i manometry kupimy z łatwością w internetowym sklepie. Szeroka oferta i niskie ceny to najważniejsze atuty takiego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here