uszczelki gumowe

Pęknięte szyby to chleb powszedni wszystkich użytkowników maszyn rolniczych. Na szczęście wymiana tego elementu technicznego pojazdu nie jest przesadnie trudna i przy odrobinie wprawy oraz z pomocą drugiej osoby, taką naprawę można wykonać we własnym zakresie. Wystarczy wyposażyć się w szybę pasującą do konkretnego modelu kabiny i podstawowe akcesoria montażowe. Niezbędne są również nowe uszczelki gumowe, które amortyzują wstrząsy i zmniejszają ryzyko ponownego uszkodzenia szyby.

Dopasowanie

Łatwość montażu, a także trwałość szyby, w dużym stopniu zależy do rodzaju użytej uszczelki gumowej. Najlepiej wybrać tę, które jest dedykowana konkretnemu modelowi ciągnika rolniczego, ewentualnie rodzajowi zastosowanej w nim kabiny. Uszczelki gumowe do szyb mają zróżnicowane kształty i montaż modelu dedykowanego konkretnemu modelowi ciągnika w pojeździe innej marki czy serii, będzie nie tylko kłopotliwa, ale niekiedy wręcz niemożliwa. Gdy masz trudność z odnalezieniem produktu idealnie dopasowanego do konkretnego pojazdu, pewnym rozwiązaniem problemu są uszczelki gumowe uniwersalne. To rozwiązanie nieco mniej wygodne, ale zawsze lepsze, niż ponowne użycie starej uszczelki lub produktu niedopasowanego, dedykowanego ciągnikowi innej marki.

Elastyczność i wytrzymałość

Szukający nowych uszczelek gumowych do szyb stosowanych w konkretnym modelu ciągnika rolniczego, warto rozglądać się za ich wersją wyprodukowaną z materiału charakteryzującego się dużą elastycznością, zdolnego do amortyzowania wstrząsów, wibracji i drgań. Tylko taki sprzęt ograniczy ryzyko ponownego, szybkiego pęknięcia szyby, a poza tym w znaczący sposób ułatwi montaż. Stare uszczelki są na ogół twardsze, mniej podatne na układanie i niekiedy już mocno odkształcone, a przez to montaż szyby z ich wykorzystaniem jest znacznie trudniejszy. Materiał, z którego produkuje się uszczelki gumowe do szyb, powinien być nie tylko elastyczny, ale i wytrzymały, w szczególności powinien charakteryzować się dużą odpornością na niszczące działce słońca i wilgoci.

Profesjonalnych uszczelek z gumy, pasujących do szyb stosowanych w ciągnikach i innych maszynach rolniczych, warto szukać w wyspecjalizowanych sklepach z częściami motoryzacyjnymi. Wybierając konkretny produkt, szczególną uwagę należy zwrócić na jego dopasowanie do konkretnego modelu pojazdu, wymiary i jakość materiału, z jakiego został wykonany. Uszczelki kupuje się najczęściej na metry i zawsze warto zamówić nieco większą ich długość, by później nie mieć problemów podczas montażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here