Auto na zamówienie

Auto na zamówienieKażdy, kto jeździ samochodem po pierwsze nie chce wydawać na swoje auto zbyt dużej gotówki, a po drugie chce mieć samochód odpowiadający zdecydowanie jego wszystkim potrzebom. Musi więc być to odpowiednia marka, auto o w miarę niewielkim przebiegu, bezwypadkowe, o odpowiednim silniku. Nie każdego natomiast stać na kupno nowego samochodu prosto z salonu. Co więc należy zrobić, by zdobyć wymarzone cztery koła i nie wyczyścić wszystkich swoich oszczędności? Można postawić na sprowadzenie samochodu z zagranicy. Czy to dobry pomysł?

Kto sprowadza samochody z zagranicy?

sprowadzanie auta z zagranicyKażdy pomysł, jest dobry, jeśli prowadzi prosto do wybranego i określonego celu, jakim ma być kupno i posiadanie fajnego samochodu. Na rynku jest wiele osób i firm, które trudnią się sprowadzaniem samochodu na specjalne zamówienie klienta. Niekoniecznie musi to być źle kojarzący się handlarz samochodami, a prawdziwy profesjonalista, który uczciwie pomoże w zakupie wybranego samochodu. Taka osoba szuka samochodu pod specjalne zamówienie swojego klienta. Jeśli taką propozycję znajduje, klient zostaje o tym powiadomiony. Gdy kupującemu odpowiada wskazane auto na zamówienie, to wtedy rozpoczyna się proces jego sprowadzenia z zagranicy (Niemcy, Anglia, Holandia, Belgia, Francja i inne kraje). osoba sprowadzająca samochód sprawdza jego historię serwisową, bezwypadkowość, stan techniczny itd. Jeżeli wszystko jest w porządku, ustala termin odbioru pojazdu, a klient dokonuje wpłaty zaliczki. Następnie odbywa się wyjazd po samochód z klientem lub czyni to sama firma sprowadzająca samochody. Podczas oględzin na miejscu, przedstawiciel firmy powinien skontaktować się telefonicznie z klientem i zdać mu relację z miejsca oględzin. W rozmowie telefonicznej powinien zostać potwierdzony stan faktyczny auta i czy jest on zgodny z wcześniejszymi ustaleniami. Może się bowiem okazać, że wcześniej zweryfikowany samochód nie zgadza się z ustaleniami (czyt. jest to auto szrot) firma nie finalizuje transakcji. Klient natomiast otrzymuje 100% zwrot wpłaconej wcześniej zaliczki. Koszty podróży są po stronie firmy. Sprowadzanie auta z zagranicy to duża odpowiedzialność. Jeżeli auto zostanie kupione, to kupujący wraca samochodem na kołach. Następnie umawiana jest data odbioru pojazdu oraz dokumentów i finalizacja transakcji.

Ile kosztuje sprowadzanie samochodu z zagranicy?

Jest kilka zasadniczych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, podliczając koszty, jakim podlega sprowadzenie samochodu z zagranicy. Koszty samego wyjazdu, ewentualnie noclegów, przejazdu lawety, zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów na miejscu sprzedaży. Komplet dokumentów musi zostać przetłumaczony na język polski przez tłumacza przysięgłego, następnie opłata za wyrejestrowanie pojazdu, kupno ubezpieczenia OC. Po powrocie do Polski jest 14 dni na udanie się do Urzędu Celnego i złożenie deklaracji uproszczonego nabycia wewnątrzwspólnotowego (AKC-U). Wtedy też urząd obliczy akcyzę w wysokości:
– 3, 1% wartości pojazdu z silnikiem do 2000 ccm
– 18, 6% wartości za auta z silnikami powyżej 2000 ccm
Na jej opłacenie jest 30 dni. Kolejny krok to przegląd techniczny, opłaty w Urzędzie Skarbowym i formalności w Wydziale Komunikacji. Łącznie wszystkie opłaty dodatkowe wynoszą od 2 do 4 tysięcy złotych. Prawda jest jednak taka, że sprowadzanie auta z zagranicy wciąż się opłaca. Przede wszystkim dlatego, że są to samochody w dobrym stanie technicznym, pochodzące najczęściej od pierwszego właściciela.

Czy z zagranicy można sprowadzić fajne samochody?

Auto na zamówienie z zagranicy najczęściej jest samochodem wymarzonym i wyśnionym, takim, który w Polsce jest trudno kupić, lub jego kupno jest po prostu niemożliwe. Krótko podsumowując, zagranicą na pewno można wciąż trafić na perełki motoryzacyjne w fajnej cenie, które są w dobrym stanie technicznym i przede wszystkim tańsze od tych, jakie znajdują się w Polsce, u handlarzy samochodami. Warto więc nadal się tą sprawą interesować.

Sprowadzanie samochodu z zagranicy ma bardzo wiele zalet. Jednak musimy też brać pod uwagę fakt, że zajmują się tym zazwyczaj handlarze. Najlepiej oczywiście byłoby, gdybyśmy sami pojechali na miejsce i tam wybrali sobie samochód. Jest to możliwe, jednak wcale na miejscu nie ma takich super samochodów. Na przykład Niemcy swoim samochodem jeżdżą tak długo dopóki właściwie nie będzie nadawał się do niczego więcej. Wówczas ze względu na panujące tam prawo, trafia on na specjalny skup. Z takich skupów później samochody trafiają do Polski.  Niemcy wolą oddać samochód na skup, ponieważ odpowiadają za każdy niesprawny element w takim samochodzie. Dlatego wolą pozbyć się problemu.

Warto wiedzieć , że na takich skupach, często zarabiają również Polacy. Mało kiedy taki skup prowadzą rodowici Niemcy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here