W jaki sposób rozpoznać prawdziwą taxi w Warszawie?

Nie każdy samochód stojący na postoju dla taksówek rzeczywiście jest taksówką. Aby uchronić się przed oszustwem, warto wiedzieć, ja rozpoznać prawdziwą taxi. Czym powinien wyróżniać się pojazd tego rodzaju w Warszawie?

Często słyszymy o oszustwach związanych z podszywaniem się pod taxi w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce. W tym przypadku klienci korzystają nie z usług taksówkarskich, ale usług przewozowych świadczących przez osoby niezrzeszone w korporacjach – mogą one wtedy narzucać znacznie wyższe ceny. Aby nie zapłacić kilkuset złotych za krótki przejazd w stolicy, trzeba wiedzieć, jak powinna wyglądać prawdziwa taxi w Warszawie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Każda taksówka w Warszawie musi posiadać następujące elementy:

  • kogut z napisem „taxi” zamontowany na dachu
  • żółto-czerwony pasek z numerem taksówki, który znajduje się na bocznych drzwiach z obu stron
  • godło Warszawy – Syrenkę, która również jest widoczna na bocznych drzwiach z obu stron
  • identyfikator taksówkarza zawierający jego dane – imię, nazwisko, zdjęcie i numer licencji – powinien znajdować się w dobrze widocznym miejscu
  • naklejka z opłatami za przejazd na tylnej szybie po stronie pasażera
  • kasa fiskalna, która wydaje rachunki

Zatem jeśli widzimy, że stojący na postoju pojazd nie ma jakiegoś z tych oznaczeń, wtedy możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z fałszywą taksówką i wejście do niej może nas sporo kosztować.

Zamów taxi także przez smartfona!

Taksówkę w Warszawie można wziąć z postoju, ale jeśli nie mamy w okolicy żadnego postoju i zależy nam na tym, aby samochód podjechał pod wyznaczony adres, wtedy możemy zrobić to także przez smartfona. Aktualnie coraz więcej korporacji taksówkarskich w stolicy posiada własne aplikacje mobilne, za pomocą których można zamówić taxi w Warszawie kilkoma kliknięciami. To najlepsza alternatywa dla dzwonienia do korporacji – nie zawsze mamy taką możliwość i wygodniej jest zamówić przejazd przez telefon. Za kurs można wtedy zapłacić zarówno bezgotówkowo – przez aplikację, jak również można opłacić go standardowo, czyli gotówką lub też kartą w pojeździe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here