Tanie gadżety, które pozwolą Ci przetrwać zimową aurę w samochodzie

Zima to specyficzny okres w roku, który wielu kierowców doprowadza do granic wytrzymałości. Skrobanie szyb, zamarznięte zamki, przymarznięte uszczelki drzwi, problemy z rozruchem silnika oraz przejmujące zimno w samochodzie to poranne wyzwania, z którymi mierzy się w zimie chyba każdy właściciel czterech kółek. Są jednak pewne akcesoria samochodowe, które ułatwią Ci poranne zmagania z niesprzyjającymi warunkami.

Skrobaczka w płynie

Główny problem w zimie są przede wszystkim zamarznięte szyby samochodowe. Kierowcy najczęściej stosują tanie, plastikowe imało trwałe skrobaczki do szyb, które bardzo często zamiast pomagać, szkodzą, rysując szyby i uszkadzając uszczelki. Po co się męczyć i narażać auto na zniszczenie! Bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych skrobaczek są płyny odmrażające do szyb. Tego rodzaju substancje w zaledwie kilkanaście sekund są w stanie usunąć lód czy tez szron zalegający na samochodowej szybie, bez konieczności męczącego skrobania i gimnastykowania się przy aucie.

Odpalaj silnik z domu

Zimne wnętrze samochodu z rana to już norma w okresie zimowym. Któż nie chciałby wsiąść do ciepłego, przytulnego auta nie dygocąc z zimna i nie rozcierając zmarzniętych dłoni? Obecnie jest to już możliwe. Dzięki zdalnemu starterowi samochodowemu można odpalić silnik będąc jeszcze we własnym domu, na kilka minut przed wyjazdem w trasę. Taki system można teraz obsługiwać również za pomocą smartfona.

Podgrzane siedzenia za niewielką cenę

Zimą tapicerka samochodu, zwłaszcza fotele skórzane lub winylowe, nie jest przyjemna w użytkowaniu po wejściu do zimnego wnętrza auta. Szczęśliwi są ci, którzy posiadają system podgrzewania foteli czy też kierownicy. Właściciele aut nie wyposażonych w takie udogodnienia nie są jednak na straconej pozycji. Mogą oni zakupić zestaw skutecznych, ogrzewanych pokrowców na fotele, które kosztują ułamek ceny wbudowanych systemów ogrzewania, a są równie wydajne co one.

Dodatkowa przyczepność

W trasie, szczególnie podczas dużych opadów śniegu, przydadzą się specjalne łańcuchy na koła. W niektórych sytuacjach drogowych nawet najlepsze zimowe ogumienie oraz najnowocześniejsze systemy samochodowe na nic się nie zdadzą bez odpowiedniej przyczepności.

Współczesne łańcuchy samochodowe są najczęściej wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów, które gwarantują łatwość ich zakładania oraz bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Kupując łańcuchy do samochodu, należy sprawdzić rozmiar opon auta, aby dobrać odpowiedni produkt. Pamiętajmy, że w niektórych europejskich krajach, w tym również w Polsce, korzystanie z łańcuchów samochodowych jest wręcz wskazane – przypomina ekspert motoryzacyjny w sklepie iParts.pl.

Podgrzewana kierownica?

Wspominałem już o tapicerce samochodowej, która nie jest zbyt komfortowa w użytkowaniu podczas niskich temperatur. Podobnie jest z kołem kierownicy. Dobrze, jeżeli posiadamy system podgrzewania tego elementu sterowania autem. Jeżeli jednak nie dysponujemy takim udogodnieniem, sprawa się nieco komplikuje. Jazda samochodem w rękawiczka nie jest zbyt wygodna i może znacząco krępować ruchy podczas obsługi auta. Idealnym rozwiązaniem jest ogrzewany pokrowiec na kierownicę, który można zakupić w dowolnym kolorze i rozmiarze. Dzięki temu gadżetowi kręcenie kołem kierownicy będzie przyjemne i komfortowe nawet podczas największych mrozów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here