kask

Jazda na motocyklu to wspaniała przygoda, która dostarczy Ci ogromnej ilości wrażeń i adrenaliny. Ciężko jednak mówić o tym, że jest to najbezpieczniejsza forma podróżowania i przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Należy zatem zastanowić się nad tym, jak maksymalizować swoje bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko potencjalnych wypadków, kolizji lub urazów.

Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia, o którym musi pamiętać każdy motocyklista, jest kask. Powinien być on dostosowany do konkretnych norm i standardów, by zapewnił maksymalny potencjał i chronił głowę na wypadek upadku i uderzenia. Ma jednak o wiele więcej funkcji. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czas poznać kaski Schuberth E1. Szybko przekonasz się, że jest to element, na którym nie warto oszczędzać.

Ochrona przed wiatrem i owadami

Jedziesz na swoim motocyklu 150 km/h. Masz bezpośredni kontakt z wiatrem i naturą. Czy wyobrażasz sobie, by przy tej prędkości dostać owadem w twarz? Trzeba przyznać, że to byłoby naprawdę bolesne spotkanie, które również stanowiłoby ogromne niebezpieczeństwo. Możesz w końcu w takich sytuacji spanikować, spaść z motocykla, uszkodzić sobie oko, usta, nos lub po prostu skórę. Sytuacji jest wiele, które mogą znaleźć się na tej liście. Można im wszystkim jednak zapobiegać w stosunkowo prosty sposób. Wybierając wysokiej jakości kaski Schuberth E1.

Dlaczego jakość kasku ma tak duże znaczenie?

Spróbuj wyobrazić sobie wypadek lub kolizję przy 50 km/h. Już ta prędkość jest niebezpieczna, a gdy dodamy do tego adrenalinę, robi się naprawdę groźnie. Kask Schuberth E1, taki jak https://www.schuberth-kaski.pl/pol_m_E1-70834.html poradzi sobie jednak w takiej sytuacji idealnie, ponieważ nie tylko odizoluje twarz i głowę od twardego betonu, ale także zamortyzuje uderzenie, przyjmując większość siły. W ten sposób mocno wyeliminujesz ryzyko wstrząsu mózgu i poważniejszy obrażeń. Warto by kask był wykonany ze sprawdzonych tworzyw i elementów. Dzięki temu nie rozleci się jak tanie zamienniki i zagwarantuje efektywność.

Kask może jednak w sezonie letnim powodować pewne nieprzyjemności, które będą mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy motocykla. Jest to przede wszystkim wentylacja i dostęp do świeżego powietrza. Jeśli cyrkulacja powietrza będzie powodować dyskomfort, obniży również skupienie i może spowodować duszności. Do tego dochodzi regulacja temperatury i wilgotności. Warto więc sięgnąć po Schuberth E1, ponieważ są to konstrukcje, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez renomowanych ekspertów. Dowiedz się więcej na ich temat już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here