Gdzie najszybciej i bezpiecznie kupić chłodnicę

W sieciowym warsztacie samochodowym dowiedziałeś się, że twoja chłodnica jest na tyle fatalnie uszkodzona, że ciężko ustalić miejsce wycieku. Warsztat zaleca wymianę. Koszt nowej, sprowadzonej do warsztatu chłodnicy i robocizna to ponad 700 zł. Co robisz?

Po wstępnej diagnozie pojechałeś do zaprzyjaźnionego mechanika, niestety potwierdził, że zarówno pompa wody przy pracującym silniku szwankuje, jak i przewody chłodnicy odnotowują minimalny wyciek. Robocizna związana z naprawą wymianą chłodnicy to u niego 250 zł, ale zastrzega, że nie zamawia części i musisz zrobić to sam. Dostajesz dokładne wytyczne co do chłodnicy i z jej nazwą zaczynasz poszukiwania.

Wyszukiwarka prawdę ci powie?

Wpisujesz model chłodnicy w wyszukiwarkę i w niespełna sekundę masz setki wyników. A to Mirek z Lublina akurat ma taką chłodnicę, na której ci zależy, w dodatku bardzo tanią, ale niestety może wysłać dopiero za tydzień. Inny Paweł z Bydgoszczy ma co prawda odpowiednią chłodnicę, w dodatku w dobrej cenie, ale niestety nie potrafi powiedzieć, czy jest nowa. Tak więc prywatny sprzedawca odpada, jakie są inne opcje?

Części samochodowe z aukcji internetowych

Aukcje internetowe – miejsce, gdzie można znaleźć absolutnie wszystko i jeśli masz trochę czasu oraz  minimalne pojęcie o sposobie poszukiwania, z łatwością odróżnisz sprzedawców prywatnych od sklepów motoryzacyjnych. Wybierając odpowiednie parametry znajdziesz chłodnicę ze sklepu, najtańszą i z szybką wysyłką. Ale ty akurat nie masz czasu, więc wertowanie kilkunastu stron ofert i czytanie opinii o poszczególnych sklepach nie wchodzi w rachubę.

To może porównywarka cen?

Wpisujesz nazwę chłodnicy w wyszukiwarkę porównywarki i … niestety okazuje się, że twoja  chłodnica potrafi kosztować od 100 do 600 zł. Jak to możliwe? Niestety w porównywarkach bardzo często bywa tak, że pod daną nazwą sprzętu czy urządzenia segregują się zarówno elementy składowe sprzętu, jak i bardzo odległe od tego, czego szukamy odpowiedniki. Stąd i tutaj będzie trzeba poświęcić trochę czasu na przesiewanie tego, co wartościowe od tego, czego na pewno nie szukamy.

A może po prostu sklep motoryzacyjny?

Najbardziej pewnym źródłem dobrych jakościowo i sprawdzonych części samochodowych jest sklep motoryzacyjny. W takim miejscu znalezienie konkretnej części nie stanowi problemu, zwykle dlatego, że w dobrych internetowych sklepach motoryzacyjnych mamy bardzo zaawansowane wyszukiwarki, które pomagają znaleźć części ściśle dopasowane do określonego modelu samochodu. A to sprawia, że możliwość zakupu chłodnicy, która nie do końca spełnia twoje wymagania jest bliska zeru. Do tego od razu dostajesz informacje o dostępności danej części. A jeśli chodzi o bezpieczeństwo zakupów, decydując się na sklep motoryzacyjny, masz dodatkowo pewność, że w razie gdyby jakimś cudem okazało się, że twój mechanik nie będzie zadowolony z części, jaką zamówiłeś, zawsze masz prawo zwrotu i wymiany. Kupując części w internetowym sklepie motoryzacyjnym masz też pewność, że zakupiona chłodnica nie jest kradziona.

Jeśli więc zależy ci na czasie, bo chłodnica powinna się znaleźć u swojego mechanika jak najszybciej, skorzystaj z oferty motoryzacyjnego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here