Gdzie kupić samochód używany?

Choć wielu z nas myśli o nabyciu nowego auta z salonu, to najczęściej decydujemy się na zakup używanego. Powody są prozaiczne – brak wystarczającej ilości gotówki na nowy model, przeświadczenie, że na nowych autach dużo się traci, czy po prostu okazja odkupienia od znajomych. Jednak samo kupno samochodu z odzysku wcale nie jest proste, tym bardziej, że mało osób np. wie, że może kupić Toyotę używaną z gwarancją. Jak sobie ułatwić sprawę?

Zaufaj profesjonaliście

Dla wielu osób zakup samochodu to naprawdę duży wydatek i chcą jak najbardziej zminimalizować ryzyko pomyłki. Nie ma nic gorszego niż zainwestowanie pieniędzy w pojazd, do którego później cały czas trzeba dokładać. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym, że nie znamy się na technicznych aspektach motoryzacji, jest zatrudnienie fachowca, który gruntownie sprawdzi nam samochód i stwierdzi czy jest wart zakupu. Dziś zresztą możemy skorzystać nie tylko z usługi diagnostyki, ale też wyszukania interesującego nas modelu. Pojawia się coraz więcej autodoradców, którzy cyklicznie odwiedzają okoliczne komisy i z łatwością znajdą auto z interesującymi nas parametrami. A jeśli chodzi o sam przegląd w warsztacie, to często posiadają w ofercie różne pakiety: możemy wybrać na przykład sprawdzenie samej powłoki lakieru (mówi nam, czy auto jest bezwypadkowe), elektroniki, poszczególnych podzespołów, a także gruntowną, pełną diagnostykę na kanale.

Samochody używane w salonie

Drugim sposobem jest się udanie się do salonu samochodowego wybranej i sprawdzonej marki np. Toyoty – używane z gwarancją. Auta, jakie tam znajdziemy, dadzą nam pewność, że jak coś się zepsuje, to nie zostaniemy z tym sami. Taką ofertę posiada np. salon Toyota Radość, z którego ofertą można zapoznać się pod adresem: https://www.toyota-radosc.pl/. Nie dość, że kupujemy samochód w sprawdzonym salonie, który specjalizuje się w danej marce, to jeszcze otrzymujemy gwarancję – jeżeli coś się stanie, to będziemy mogli to całkowicie za darmo sprawdzić i naprawić. Długość gwarancji jest różna, jednak salon gwarantuje, że sprawdził stan techniczny przed sprzedażą oraz zazwyczaj posiada udokumentowaną historię auta. Nie martwmy się jeżeli nie nastawiliśmy się na Toyotę. Samochody używane, jakie tam znajdziemy, pochodzą od różnych producentów. Wchodząc na stronę dokładnie sprawdzimy jakie modele posiadają oraz przejrzymy ich parametry. Jeżeli do końca nie jesteśmy pewni co kupić, możemy skorzystać z porad doradców.

Komis, czyli zakup na własną rękę

Auto możemy również zakupić w komisach samochodowych. Jest ich mnóstwo, więc dobrze jest poświęcić nawet kilka dni na poszukiwania. Pewne rzeczy jesteśmy w stanie sami sprawdzić – stan wizualny, czy nie ma wgnieceń, zarysowań, czy tapicerka nie jest zbyt zniszczona. Jednak jeżeli nie znamy się na mechanice, to jeśli upatrzymy interesujący nas model poprośmy o podjechanie na wybraną przez nas stację diagnostyczną – jeżeli samochód nie ma ukrytych wad, a sprzedający jest uczciwy, to nie powinno z tym być żadnych problemów.

Auto od kolegi kolegi

Ostatnim sposobem jest zakup samochodu od znajomego. Są plusy i minusy takiego rozwiązania. Jeżeli dobrze znamy sprzedającego, to wiemy czy dba o swój dobytek. Raczej też jest z nami szczery i powie co konkretnie wymaga naprawy i być może spuści nawet z ceny. Gorzej, jeśli auto sprzedaje znajomy znajomego – wówczas ryzyko wrasta. Z tego powodu niektórzy uważają, że kupno auta po znajomości jest początkiem końca wielu przyjaźni.

Zakup samochodu używanego zazwyczaj jest sprawą męczącą i większość osób chce mieć to jak najszybciej za sobą. Dobrze jest więc albo mieć osobę, która się zna na samochodach, albo zatrudnić w tym celu fachowca. Świetnym rozwiązaniem są także miejsca gdzie zakupimy auto sprawdzone i z gwarancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here