Wymiana oleju w BMW

Wymiana oleju w aucie dotyczy nie tylko silnika, ale także skrzyni biegów. Jeśli zależy nam na płynnym przełączaniu biegów i stabilnej pracy tego podzespołu, powinniśmy pamiętać o tej kwestii. Szczególnie, gdy nasza skrzynia działa w trybie automatycznym.

Dynamiczna wymiana oleju w BMW – jak przebiega?

Olej w skrzyni biegów pełni bardzo ważne role. Przede wszystkim odpowiada za smarowanie mechanizmów. To dzięki niemu jest także możliwe odprowadzanie ciepła i chłodzenie całego układu. Wymiana oleju w skrzyni biegów nie powinna odbywać się rzadziej niż 50 000 km. Aby uzyskać najlepsze efekty powinniśmy zdecydować się na metodę dynamiczną. Do jej wykonania potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który pozwoli oczyścić układ i w całości wymienić płyny. W tym celu wykorzystuje się urządzenie ATF Exchanger. Po podłączeniu go do auta dodaje się środki czyszczące do starego płynu. Dzięki temu możliwe jest usunięcie zanieczyszczeń nagromadzonych w układzie. Dopiero po wykonaniu tego kroku mechanik rozpoczyna proces wymiany oleju. Czysty płyn wtłacza się do skrzyni przy jednoczesnym wypychaniu tego zużytego. Taki zabieg umożliwia nie tylko całkowitą podmianę oleju, ale także unikniemy w ten sposób pracy układu „na sucho”. Rozwiązanie daje więc wiele korzyści dla naszego auta.

Wymiana oleju w BMW – kto zajmuje się takimi usługami?

Co ciekawe, dynamiczna wymiana oleju zużywa o trzy litry oleju więcej niż jest w stanie pomieścić skrzynia biegów naszego pojazdu. Pozwala to właśnie na całkowitej wymianie płynów w układzie. Inne metody są w tym zakresie zdecydowanie mniej skuteczne. Wymiana statyczna czy grawitacyjna pozwala wymienić płyny zaledwie w 40-60%. Trudno więc mówić tu o wymianie, jest to raczej wymieszanie płynów. Wymiana oleju w BMW czy autach innych producentów jest możliwa nie tylko w ASO, ale także u oficjalnych partnerów. Jeden z nich jest dostępny w tym miejscu https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow. Dzięki regularnej wymianie oleju będziemy mogli cieszyć się płynna jazdą przez długi czas. Remont czy wymiana takiej skrzyni biegów spotka nas wówczas dopiero po przejechaniu 200 000 kilometrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here