Idealne opony na deszcz

Opady, nawet te intensywne, to w naszej szerokości geograficznej żadna nowość. Zmieniając opony z zimowych na letnie, warto wziąć pod uwagę czynnik wody na drodze, który ma z pewnością niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Wielu producentów oferuje całą gamę opon letnich, ze specjalnym przeznaczeniem do jazdy w intensywnym deszczu.

Okres letni, choć pozornie łatwiejszy dla kierowców od jesienno-zimowego, również niesie za sobą szereg trudnych sytuacji na drodze, w których odpowiedni stan ogumienia pojazdu odgrywa kluczową rolę. Tak jest w przypadku jazdy w intensywnym deszczu. Tego typu warunki pogodowe, w naszym kraju nie należą do rzadkości. Warto więc przemyśleć opcję zamontowania opon, ze specjalnym przeznaczeniem do jazdy w deszczu.

Latem też może być groźnie

Choć sezon letni jest już w pełni, warto nieco bardziej szczegółowo przemyśleć sprawę prawidłowego doboru opon. Opony letnie wbrew pozorom spełniają również istotną rolę w kwestiach bezpieczeństwa jazdy. Mimo że na drogach próżno szukać lodu i śniegu, w okresie wiosenno-letnim występują inne zagrożenia, które mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Jednym z nich są chociażby intensywne opady deszczu, które w tej porze w Polsce zdarzają się dość regularnie. W takich warunkach, nieodpowiednia prędkość w połączeniu z nieodpowiednimi oponami mogą sprawić, że stracimy kierowanie nad pojazdem. Stanie się tak, gdy nieodpowiedni bieżnik opony nie poradzi sobie z odprowadzeniem dużej ilości wody, powodując zjawisko aquaplaningu, czyli utraty sterowności auta pod wpływem nadmiaru wody.

Nie za miękko, nie za twardo…

Opony przeznaczone do jazdy w warunkach wzmożonego deszczu charakteryzują się dużo większą miękkością tworzywa, z którego są wyprodukowane. Dzięki temu powierzchnia opony wchodząca w kontakt z asfaltem zwiększa się, co nawet przy obfitym deszczu sprawia, że ryzyko utraty sterowności maleje. Należy jednak uważać w momencie, gdy za oknem świeci słońce i robi się gorąco. Zbyt miękkie opony nie są jednak zbyt trwałe, co przy mocno dodatnich temperaturach przyspiesza ich proces zużycia. Decydując się jednak na zakup opon przeznaczonych do jazdy w deszczu, warto wybrać sprawdzony i renomowany sklep z oponami, taki jak firma Plusgum. Ten sprawdzony punkt oferuje szeroki wybór różnych rodzajów opon zarówno letnich, jak i zimowych. Nie tracąc czasu, odpowiednie opony wybierzemy kilkoma kliknięciami na stronie internetowej, a po złożeniu zamówienia, praktycznie w kolejnym dniu roboczym zostaną one nam dostarczone. Na stronie sklepu istnieje ponadto możliwość zamówienia wizyty w warsztacie specjalizującym się w wymianie opon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here