Jump starter

W okresie zimowym wielu właścicieli samochodów ma problemy ze sprawnym uruchomieniem silnika. Pomocą w takiej sytuacji okazuje się jump starter, czyli profesjonalne urządzenie rozruchowe. Jego zadaniem jest zapewnienie awaryjnego rozruchu silnika.

Czym jest i w jaki sposób działa jump starter?

Jest to urządzenie rozruchowe, które przydaje się w awaryjnych sytuacjach. Sprzęt ten pozwala na odpalenie silnika poprzez udostępnienie przechowywanego w baterii prądu. Produkty te zazwyczaj posiadają baterie litowo-polimerowe o sporej pojemności oraz wysokiej wartości prądu rozruchowego. Booster do swojego działania nie potrzebuje zewnętrznego źródła prądu, a jego użytkowanie nie powinno nikomu przysporzyć trudności.

Co ważne, akumulatory jumperów nie mają efektu pamięci, co pozytywny oddziałuje na czas ich eksploatacji. Kiedy ich energia się wyczerpie, wówczas wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka 230 V. Wiele dostępnych na rynku modeli można też naładować z gniazdka zapalniczki samochodowej. Jump startery to rozwiązania kompaktowe, które można z łatwością przewozić w bagażniku.

Jump starter- najważniejsze cechy

Tego rodzaju urządzenia rozruchowe do samochodu posiadają:

  • zabezpieczenie przed pełnym rozładowaniem,
  • zabezpieczenie przed zwarciem,
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz skrajnie niskimi temperaturami,
  • zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem,
  • wysoką odporność mechaniczną.

Jakie urządzenie rozruchowe wybrać?

Wybierając jump starter warto przyjrzeć się takim kwestiom jak pojemność baterii (Ah) i natężenie rozruchowe (maksymalny przepływ prądu w danej chwili). Co ważne, im większe natężenie rozruchowe, tym pozwoli ono na uruchomienie silnika o wyższej pojemności. Decydując się na taki sprzęt, należy więc go dobrać przede wszystkim pod rodzaj posiadanego silnika. Silnik benzynowy o pojemności 2 l wymaga około 200-300 A, natomiast silnik Diesla 500-600 A.

Urządzenia rozruchowe do samochodu- czy warto w nie inwestować?

Sprzęty te okazują się niezwykle przydatne w sytuacji nagłego rozładowania akumulatora. Gadżet ten pozwala na wyeliminowanie nieprzyjemnych, stresujących sytuacji związanych z nieodpalających silnikiem. Inwestując w taki sprzęt, w ciągu zaledwie chwili odpalimy silnik i zdążymy do pracy czy na umówione spotkanie.

Jump starter przyda się nie tylko w czasie zimy, ale też w sytuacji, kiedy zapomnieliśmy wyłączyć świateł, co doprowadziło do rozładowania akumulatora. Urządzenia te posiadają wejście USB, dzięki czemu możemy też naładować swój telefon, tablet czy laptop. To rozwiązanie o wszechstronnym zastosowaniu, często mające też pewne dodatkowe funkcje. Samo uruchomienie pojazdu przy użyciu startera jest proste i intuicyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here