Jak kupić nowe auto i oszczędzić?

Każdy z nas marzy o nowym aucie z salonu. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż dzięki temu mamy dostęp do najnowszych modeli znanych marek, a także wszelkie przywileje związane z gwarancją i usługami serwisowymi. Dla części kupujących nowych samochód jest jednym z wyznaczników prestiżu i pozycji społecznej. Jednakże, zakup samochodu postów z salonu wiąże się najczęściej z bardzo dużym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Leasing także nie jest opcja dla każdego, szczególnie w kontekście klientów indywidualnych. Kredyty najczęściej bywają bardzo wysoko oprocentowane.

W takim przypadku warto zgłosić się do brokera samochodowego i skorzystać z proponowanych rozwiązań.

Dlaczego akurat to rozwiązanie?

Brokerzy samochodowi, a także firmy zajmujące się tego typu usługami kupują samochody bezpośrednio od producenta, dzięki czemu uzyskują dużo niższe ceny pojazdów. Zniżki są szczególnie wysokie w przypadku wieloletniej współpracy z dużymi markami, a także kupnem dużej ilości samochodów, ponadto broker poprzez specyfikę swojego zawodu unika całej serii wszelkiego rodzaju kosztów mających ostatecznie duży wpływ na finalną cenę samochodu.

Co wchodzi w skład ceny auta?

Według wyobrażeń wielu z nas cena jaką płacimy za nowych samochód to koszt jego wyprodukowania plus marża producenta. Nic bardziej mylnego. Dużą część ostatecznej kwoty stanowi utrzymanie salonu samochodowego, a także wszelkiego rodzaju akcje reklamowe. Wystarczy się chwilę zastanowić. Salony samochodowe zatrudniają pracowników, którym co miesiąc muszą płacić pensję. Dodatkowo sam salon musi posiadać odpowiednią powierzchnię, która sprawia, że koszty rosną. Dodatkowym wydatkiem są wszelkiego rodzaju foldery reklamowe, gadżety, materiały promocyjne czy nawet jazdy próbne. Nie mówiąc już o reklamach salonu zamieszczonych w mediach. To wszystko potrafi stanowić nawet kilkadziesiąt procent ostatecznej ceny nowego samochodu.

Ile możemy zaoszczędzić u brokera?

Przedział oszczędności jest dość szeroki, wszystko zależy od marki i modelu samochodu.

W niektórych przypadkach może stanowić nawet trzydzieści procent ceny takiego samego auta z salonu samochodowego. Co ważne, samochód od brokera w żaden sposób nie będzie różnił się jakością wykonania czy wyposażeniem od innych egzemplarzy tego samego modelu tej samej marki.

Broker samochodowy to profesja, która w Polsce wciąż nie jest dostatecznie znana.

A szkoda, bo dzięki skorzystaniu z jego usług możemy kupić wymarzony samochód dużo taniej- przy zachowaniu najwyższej jakości. Sprawdź więcej: https://www.select-automotive.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here