Co zrobić ze starym samochodem

W życiu każdego kierowcy przychodzi taka chwila, kiedy musi podjąć decyzję dotyczącą dalszego losu jego starego i wysłużonego auta. Wiekowe samochody, o ile nie są zadbanymi klasykami, generują tylko koszty bez żadnej perspektywy uzyskania zwrotu wydatków. Jeśli Ty także jesteś w takiej sytuacji, to powinieneś przeczytać przygotowany przez nas artykuł. Odpowiemy w nim na pytania:

  • Jakie są przesłanki do złomowania auta?
  • Czy warto naprawiać auto powypadkowe?
  • Czy można dokonać samodzielnego demontażu pojazdu?
  • Jak przebiega proces złomowania auta?

Odpowiedzi na te pytania z pewnością pomogą ci podjąć decyzję dotyczącą dalszych losów Twojego samochodu.

Jakie są przesłanki do złomowania auta?

Wiek samochodu na pewno nie powinien być jedynym czynnikiem decydującym o jego złomowaniu. Doskonałym przykładem są zadbane klasyki, które mogą być warte setki tysięcy złotych. Nikt o zdrowych zmysłach nie oddałby takiego auta do kasacji.

Głównym czynnikiem, jaki powinieneś wziąć pod uwagę, jest stopień wyeksploatowania samochodu. Dużo łatwiej jest podjąć decyzję o złomowaniu w sytuacji, kiedy auto nie jest jezdne. Wtedy powinieneś zastanowić się, czy jego naprawa lub koszty eksploatacji pozwalają na dalsze, komfortowe użytkowanie. Nie sztuką jest jeździć starym, wysłużonym samochodem i każdego miesiąca wydawać setki złotych na naprawy. Po roku użytkowania może okazać się, że za pieniądze wydane w warsztacie samochodowym mógłbyś kupić nowsze auto. Dlatego powinieneś dokonać bilansu zysków i strat oceniając czy użytkowanie dotychczasowego auta jest opłacalne.

Czy warto naprawiać auto powypadkowe?

Miałeś wypadek i zastanawiasz się, czy opłaca się naprawiać uszkodzone auto? Tak naprawdę to dylemat analogiczny do rozważań z poprzedniego akapitu. Ważny jest oczywiście zakres uszkodzeń i koszty napraw. W tym przypadku zakładamy, że nie masz wykupionego ubezpieczenia AC i szkoda powstała z Twojej winy.

Bardzo pomocna może okazać się konsultacja u zaprzyjaźnionego mechanika. Fachowiec z pewnością będzie w stanie ocenić, czy Twoje auto nadaje się do naprawy. Pamiętaj, że prawie każdy pojazd można naprawić. Nie zawsze jednak jest to opłacalne. A Ty powinieneś myśleć właśnie kategoriach opłacalności!

Czy można dokonać samodzielnego demontażu pojazdu?

Jeśli jesteś zdecydowany na złomowanie pojazdu, to warto odwiedzić stronę auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl. Kontaktując się z punktem kasacji, otrzymasz informację, jaką kwotę dostaniesz za oddanie auta na złom. W tym momencie wielu osobom zapala się lampka i wpadają na pomysł samodzielnego demontażu. Przecież punkt kasacji i tak rozbierze samochód na części, które później być może znajdą nowych nabywców. Dlaczego zatem nie rozebrać auta samodzielnie i nie zająć się sprzedażą części omijając pośredników? Niestety polskie prawo nie przewiduje takiej możliwości. Nie możesz samodzielnie zdemontować pojazdu. Pozostaje Ci zatem wizyta w punkcie auto kasacji.

Jak przebiega proces złomowania auta?

Procedura złomowania jest realizowana szybko i sprawnie. Formalności nie są skomplikowane, dzięki czemu możesz zaoszczędzić sporo czasu. Odwiedzając punkt kasacji, musisz jedynie mieć przy sobie dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. Ponadto Twoje auto musi mieć widoczny numer VIN, który pozwoli na potwierdzenie zgodności z dokumentacji.

W celu złomowania pojazdu najlepiej skontaktować się bezpośrednio z punktem działającym w Twojej okolicy. Wchodząc na stronę https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/malopolskie/krakow, możesz skontaktować się telefonicznie z wybranym punktem i ustalić szczegóły całej procedury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here